NUTRICIA Polska z tytułem Najlepszy Pracodawca 2016


NUTRICIA Polska została laureatem 11. edycji programu Najlepsi Pracodawcy w 2016 roku. Firma jest wiodącym producentem żywności medycznej oraz produktów dla niemowląt i małych dzieci, tytuł Najlepszego Pracodawcy uzyskała już czwarty raz z rzędu.

„Otrzymanie po raz czwarty tytułu Najlepszego Pracodawcy to nie tylko wyróżnienie, ale też ogromna odpowiedzialność. W obliczu dynamicznie rozwijającej się organizacji wyzwaniem staje się utrzymanie i budowanie zaangażowania pracowników, zarówno tych od wielu lat związanych z firmą, jak i osób nowych, szukających w naszych strukturach szansy na rozwój zawodowy. NUTRICIA Medyczna skupia ludzi, którym bliskie są wartości tj. humanizm, otwartość, bliskość i entuzjazm. Nasi pracownicy kierują się nimi nie tylko w działaniach zawodowych, ale także biorąc udział w wolontariacie pracowniczym HOPE czy wspierając na wielu płaszczyznach kampanię edukacyjną „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”. To właśnie dla nich, osób podchodzących do swoich obowiązków z niezwykłą, wyróżniającą tę Dywizję pasją, wdrażamy wewnętrzny program „Zdrowa Organizacja”, który ma na celu stworzenie jeszcze lepszych warunków do pracy. Przed nami kolejne działania, które przybliżą nas do tej wizji, ale już teraz jesteśmy dumni z tego, co wspólnie osiągnęliśmy” – mówi Jan Woliński, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi, Dywizja Żywności Medycznej NUTRICIA Polska.

Aon Best Employers to program rozpoznawalny na całym świecie. Wyłania on firmy, które tworzą najbardziej angażujące miejsca pracy, badając opinie pracowników pod kątem zaangażowania, angażującego przywództwa, kultury wysokich wyników i wiarygodnej marki pracodawcy. W tym roku w Polsce prestiżowym tytułem Najlepszego Pracodawcy zostało wyróżnionych 16 firm. 

Program Najlepsi Pracodawcy to największe i najbardziej kompleksowe badanie i diagnoza organizacji pod kątem zaangażowania pracowników w Polsce. Dotąd przebadano ponad 440 tysięcy pracowników z ponad 1000 polskich firm – o różnej skali działalności i zatrudnienia. Kryteria oceny to wartości czterech wskaźników: zaangażowanie pracowników, angażujące przywództwo, kultura wysokich wyników, wiarygodna marka pracodawcy.

Firma otrzymuje tytuł Najlepszego Pracodawcy, gdy wszystkie indeksy angażującego środowiska pracy znajdują się na odpowiednio wysokim poziomie wyznaczonym przez metodologię badania. Program Najlepsi Pracodawcy to jedyny konkurs na rynku, w którym tytuł jest przyznawany w oparciu o obiektywne badanie opinii pracowników.