Pierwszy odcinek audycji „Figurski wzywa posiłki”


Miło nam poinformować, że na kanale YouTube Nutricii Medycznej dostępny jest już pierwszy odcinek audycji „Figurski wzywa posiłki”.

Audycja powstała w ramach kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą” i została nagrana podczas konferencji prasowej, która odbyła się 7 marca 2017 roku. W pierwszym odcinku ambasador kampanii, Michał Figurski, opowiada o swoich doświadczeniach po przebytym w 2015 r. udarze mózgu oraz o związanych z tą chorobą problemach z odżywianiem.

Audycja „Figurski wzywa posiłki”  jest mi bardzo bliska – sam jestem pacjentem neurologicznym, a choroba to istotny element mojego życia, który diametralnie je odmienił. Chciałem zrealizować ją w moim stylu - mówić o tym poważnym problemie w mniej formalny sposób, czasami z lekką dozą poczucia humoru. Uważam, że oprócz odpowiedniej terapii i rehabilitacji, w rekonwalescencji po udarze mózgu ważne jest również zadbanie o pozytywne nastawienie i uśmiech, co dobrze wpływa nie tylko na samego pacjenta, ale także jego opiekuna. To pomaga aktywizować chorych i mobilizować ich do działania – tłumaczy Michał Figurski.

W kolejnych odcinkach wystąpią eksperci z zakresu neurologii, żywienia, pielęgniarstwa oraz żona pacjenta po udarze mózgu.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka.