Premiera książki „SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej…” na Warszawskich Targach Książki


W dniach 18-21 maja 2017r. na Stadionie PGE Narodowy miała miejsce 8 edycja Warszawskich Targów Książki (WTK), podczas której odbyła się też premiera książki „SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej…”, wydanej przez Nutricię Medyczną w ramach kampanii edukacyjnej „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”.

Książka „SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej…” to opowiadanie o prawdziwej sile, która ma różne oblicza, czerpana jest z wielu źródeł i bywa wielorako odbierana. Każdemu z bohaterów zadano to samo pytanie „Skąd czerpać siłę do walki z chorobą?”. Ta publikacja to nic innego jak niezwykle szczera odpowiedź pacjentów, opiekunów i specjalistów – lekarzy, pielęgniarek, dietetyka, psychoonkologa i fizjoterapeuty.

Szczególnym dniem był 18 maja, w którym zorganizowane zostało spotkanie z autorką książki – Dorotą Mirską-Królikowską oraz autorką fotografii, Lidią Popiel. Podczas rozmów, obie Panie odpowiadały na pytania dotyczące udziału w projekcie.

Wiedza i wiara są bezcenne podczas leczenia każdej poważnej choroby. I właśnie tym dzielą się moi wspaniali bohaterowie. Mam wielką nadzieję, że ta publikacja pomoże osobom zmagającym się z chorobą oraz ich bliskim zmierzyć się z nią. Że znajdą tu dobre słowa i myśli, rady, które pomogą im wrócić do zdrowia! Właśnie dlatego w przenośni mówię o tej książce jak o lekarstwie wyjaśnia Dorota Mirska-Królikowska, dziennikarka, autorka książki „SIŁA ŻYCIA. Podaj dalej…”.

Siła stanowiła również temat przewodni zdjęć wykonanych przez Lidię Popiel:

Starałam się w nieoczywisty sposób pokazać, jak można wydobyć z siebie tę siłę, jak można się nią podzielić i jak można z niej korzystać. Postawiłam na spojrzenie i to, co ludzie mogą sobie przekazać poprzez proste gesty.

Podtytuł „Podaj dalej” ma dwa przesłania. Inspiruje do dzielenia się swoją siłą z innymi pacjentami. To także zaproszenie do przeczytania książki i przekazania jej kolejnym osobom, potrzebującym wsparcia w walce z chorobą.

Podążając za podtytułem „Podaj dalej” pierwsze wydanie zaplanowane na kilka tysięcy sztuk zostanie w całości przekazane m.in. do bibliotek szpitalnych, instytucji pozarządowych działających na rzecz chorych onkologicznie czy hospicjów. Mamy nadzieję, że osoby, które ją przeczytają, zainspirują się jej przesłaniem i „podadzą dalej” dobre słowa i siłę, jak i dosłownie samą książkę – mówi Anna Cywińska, dyrektor ds. komunikacji Nutricii Medycznej.

Osoby, którym zależy na otrzymaniu książki, mogą wziąć udział w konkursie organizowanym na stronie www.posilkiwchorobie.pl