Żywienie powinno być integralną częścią leczenia.

Dlaczego żywienie medyczne jest ważne?

Czytaj więcej
Żywienie Medyczne

Nutricia Advanced Medical Nutrition jest światowym liderem na rynku żywienia medycznego

Rozwinęliśmy szeroki i wyjątkowy portfel produktów dla pacjentów ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi. Naszą misją jest bycie partnerem w zaawansowanym żywieniu medycznym, aby poprzez interwencję żywieniową osiągać większą skuteczność kliniczną w procesie leczenia.

Czym jest żywienie medyczne?

Żywienie medyczne to innowacyjne preparaty odżywcze stworzone dla pacjentów, którzy z powodu choroby i towarzyszących jej problemów nie są w stanie przyjąć wraz z tradycyjnym pożywieniem wystarczającej ilości energii oraz składników odżywczych: białka, węglowodanów, tłuszczów, witamin i minerałów. Żywienie medyczne stosuje się zarówno w prewencji, jak i w leczeniu niedożywienia spowodowanego chorobą.

Celem żywienia medycznego jest zwiększenie lub zapewnienie choremu dodatkowej podaży składników odżywczych, których z powodu choroby nie jest w stanie przyjąć z tradycyjnym pokarmem. Człowiek chory potrzebuje więcej energii i składników odżywczych niż zdrowy, a jednocześnie z powodu choroby doświadcza problemów z jedzeniem. Dlatego też odpowiednio wcześnie wprowadzone żywienie medyczne nie tylko poprawia samopoczucie pacjenta, ale także wspomaga leczenie i pozwala stawić czoła chorobie.

Żywienie medyczne jest nieodłącznym elementem skutecznego leczenia:

  • Redukuje występowanie powikłań, szczególnie infekcji
  • Zwiększa skuteczność stosowanych leków
  • Skraca czas pobytu w szpitalu
  • Poprawia jakość życia pacjenta